11

 

Dobór izolacji na instalacjach w budynkach z uwzględnieniem aktualnych uregulowań prawnych i wymagań technicznych

Warsztat panelowy poświęcony jest izolacjom technicznym stosowanym na instalacjach i urządzeniach w budynkach firmy z uwzględnieniem rozwiązań firmy Armacell. Tematyka prelekcji obejmuje: regulacje prawne dla izolacji technicznych w budynkach, zasady stosowania izolacji na zimnych instalacjach w budynkach, izolacje w technice grzewczej i sanitarnej, izolacje do kontroli hałasu oraz narzędzia Armacell dla BIM w technice instalacyjnej.

Celem warsztatu jest dostarczenie uczestnikom niezbędnej wiedzy na temat wymagań dotyczących izolacji dedykowanych poszczególnym rodzajom instalacji oraz prezentacja oferty Armacell dla zimnych instalacji, instalacji grzewczych i sanitarnych, a także rozwiązań pozwalających na kontrolę hałasu dobiegającego z instalacji.

Dodatkowo omówione zostaną m.in. powody, dla których warto stosować izolacje techniczne, obowiązujące systemy klasyfikacji ogniowej izolacji (Euroklasy ogniowe) oraz problem kondensacji na powierzchni izolacji i jego konsekwencje.

Maria Witkowska – dyrektor techniczny ds. obsługi rynku Europy Wschodniej firmy Armacell Poland Sp. z o.o. Jest odpowiedzialna za wsparcie techniczne klientów zewnętrznych i wewnętrznych na rynkach lokalnych i wschodnioeuropejskich. Przygotowuje certyfikaty, oceny techniczne m.in. opracowała karty zgodności z certyfikacjami BREEAM, LEED, WELL dla produktów izolacyjnych Armacell, koordynowała prace związane z opracowaniem EPD dla produktów Armacell produkowanych w Środzie Śląskiej oraz odpowiada za stworzenie narzędzi Armacell w Revicie (dla BIM ). Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii środowiska ze specjalnością urządzenia cieplne, wentylacja i klimatyzacja oraz studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej na kierunku zrównoważone systemy zaopatrzenia w energię i świadectwa energetyczne. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, w tym m.in. Międzynarodowy kurs marketingowy Norweska Szkoła Marketingu w Szkole Głównej Handlowej czy kursy AutoCAD, Revit. Posiada uprawnienia do wystawiania świadectw energetycznych.