4

 

 

 

Wybór właściwego systemu kanalizacji niskoszumowej na podstawie studium przypadku kompleksu biurowo-hotelowego POSEJDON CENTER w Szczecinie

Znany w Szczecinie dom handlowy Posejdon doczekał się po 90 latach spektakularnej renowacji i rozbudowy. Zastosowane podczas przebudowy rozwiązania pozwoliły na uzyskanie platynowego poziomu certyfikatu BREEAM. O historii budynku, procesie jego renowacji i rozbudowy, przyjętych rozwiązaniach, wykorzystanych odnawialnych źródłach energii opowie pan Maciej Pirczewski – Dyrektor Techniczny firmy Calbud – projektant i realizator obiektu. W trakcie rozmowy przedstawione zostaną również zastosowane rozwiązania dotyczące akustyki, a zwłaszcza systemów kanalizacji wyciszonej. W rozmowie wezmą udział przedstawiciele firmy Geberit – producenta nowoczesnych i ekologicznych systemów sanitarnych i rurowych. Przewidziana jest również sesja pytań, na które prowadzący warsztaty postarają się uczestnikom warsztatów odpowiedzieć.
mgr inż. Maciej Pirczewski– absolwent Wydziału Budownictwa Architektury Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie). Od dwudziestu lat związany z Przedsiębiorstwem Budowlanym Calbud Sp. z o.o. w Szczecinie, w którym obecnie pełni funkcję Dyrektora Technicznego, posiada bogate doświadczenie w realizacji inwestycji w zakresie generalnego wykonawstwa oraz przedsięwzięć developerskich: mieszkaniowych, handlowych oraz biurowo-hotelowych. Prezes Zarządu Zachodniopomorskiego Klastra Budowlanego przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie, Prezes Fundacji Ars Et Bonum, członek Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie.
mgr inż. Zuzanna Łepkowska – absolwentka Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej. W firmie Geberit od 2000 roku, obecnie jako Menedżer Grupy Produktowej Systemy rurowe. Odpowiada za systemy kanalizacyjne i wodociągowe, jest także specjalistką od akustyki w instalacjach.
mgr inż. Adam Pillich– absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej. W firmie Geberit od 1996 roku, obecnie jako Członek Zarządu i Dyrektor ds. Produktów. Odpowiada za wprowadzenie nowych produktów na rynek.